Ενημέρωση για την Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής μετεγγραφής, μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2022-23

(24/06/2022)

Παρακαλούνται οι μαθητές της Γ’ τάξης του Γυμνασίου Καράτουλα που επιθυμούν να εγγραφούν, στην Α’ τάξη του ΓΕ.Λ. η  ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2022-23, να υποβάλλουν Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, , μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr, συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από την 24η Ιουνίου 2022 και ώρα 10:00 έως και την 07η Ιουλίου 2022 και ώρα 23:59.

Την Ηλεκτρονική Αίτηση θα υποβάλλει ο κηδεμόνας που έχει καταχωρισθεί  ως «Κηδεμόνας e-Eggrafes» στο ΠΣ myschool. Την όλη διαδικασία μπορούν να την κάνουν ο ίδιος ο κηδεμόνας η και ο λογιστής τους.

( Τον αριθμό μητρώου του μαθητή θα τον βρείτε στο έλεγχο προόδου που σας εστάλη στο  mailσας)

Αρχεία