Ανακοίνωση για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς τη Δευτέρα 13 Σεμπτεβρίου 2021

(10/09/2021)

Την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου και ώρα 09.00 π.μ θα πραγματοποιηθεί Ο Αγιασμός στο σχολείο μας. Οι μαθητές να προσέλθουν σε αυτό στις 08.30 π.μ.

1. ’Όλοι οι μαθητές – τριες και οι γονείς τους απαραιτήτως θα φορούν τις μάσκες τους τόσο στις αίθουσες όσο και κατά την παραμονή τους στο προαύλιο.

2. Όλοι οι μαθητές –τριες θα προσκομίσουν και θα παραδώσουν στους εκπαιδευτικούς του τμήματος τους, το επίσημα εκτυπωμένο από το σύστημα δηλωθέν αποτέλεσμα. Εννοείται ότι μαθητές που νοσούν από τον ιό δεν θα προσέλθουν στο σχολείο όπως και οι γονείς τους.

3. Την Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου οι μαθητές-τριες να προσέλθουν στις 8.30 στο σχολείο για να τους δοθούν τα βιβλία τους τα οποία ήδη έχουν τοποθετηθεί σε τσάντες. Θα έχουν μαζί τους μόνο ένα τετράδιο και τον στυλό τους για να κρατήσουν τις σημειώσεις τους, όπως το πρόγραμμα που θα τους δοθεί κ.λ. Στις 11.00 π.μ θα αποχωρήσουν από το σχολείο, οπότε μπορούν να έρθουν οι γονείς τους να τα πάρουν.

Παπαγρηγορίου Αθανάσιος

Αρχεία