Για μία ακόμη χρονιά στην Ηλεία η Σχολική Ημερίδα για τον ανθρώπινο εγκέφαλο

(06/04/2019)

Στις 20 Απριλίου, Σάββατο του Λαζάρου, στον Πύργο

Αρχεία

Συνεχίζοντας μία ωραία παράδοση που έχει διαμορφωθεί τα τελευταία χρόνια, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Πατρών και την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαιδεύσεως Νομού Ηλείας, Σχολεία από την πρωτοβάθμια και την δευτεροβάθμια θα παρουσιάσουν προγράμματα που ετοίμασαν οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές με θέμα τον Ανθρώπινο εγκέφαλο. Το φετινό θέμα έχει γενικό τίτλο « Εγκέφαλος… Τόσο Μικρός, Τόσο Μέγας». Η Ημερίδα θα ξεκινήσει το Σάββατο 20 Απριλίου 2019, ώρα 9:45 π.μ. στον χώρο εκδηλώσεων του 1ου Γυμνασίου Πύργου.

Κύριοι οργανωτές της Ημερίδας είναι η Ελληνική Εταιρεία για τις Νευροεπιστήμες, το Πανεπιστήμιο Πατρών και η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηλείας, σε συνεργασία με τα Σχολεία της Ηλείας, ΓΕΛ Λάλα, 1ο ΓΕΛ Αμαλιάδας, 1ο Γυμν. Πύργου, 4ο Γυμνάσιο Πύργου, Γυμνάσιο Γουμέρου, Γυμνάσιο Καράτουλα, 5ο Δημ. Αμαλιάδας και Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Πύργου. Όπως κάθε χρόνο, η συμμετοχή και η είσοδος στην Ημερίδα σε όλους είναι ελεύθερη.